HAKKIMIZDA

Biz Samsun Bahçeşehir Koleji Magnetech Robotik Takımıyız. Kulübümüz 2016 yılından beri aktif olarak yarışmalara ve bilimsel alandaki etkinliklere katılım göstermektedir. Başlıca Bunlar FLL,FRC, VEX,WRO, TUBİTAK ve Teknofest gibi Ulusal ve Uluslararası etkinliklerde yer almaktadır. Bu sayede Kulübümüze katılan öğrencileri Mekanik,Yazılım ve Sosyal Alanlarda gelişim göstermektedir.

FLL NEDİR?

FLL Fotoğraf

FLL, 6-18 yaş arası çocukların katıldığı uluslararası bir turnuvadır. Fll Expoler, Fll Discover ve FLL Challenge gibi 3 yaş grubuna ayrılır. Kulübümüz aktif olarak katıldığı ve robot, proje, özdeğer gibi konulardan sorumlu olduğu önemli yarışmalardan biridir. Bu sayede genç mühendisler, yazılım-mekanik yeteneklerini geliştirirken özgüven kazanır ve dünyanın dört bir yanındaki takımlarla dostluklar kurarlar.

WRO NEDİR?

WRO Fotoğraf

WRO Lego temelli uluslarası bir yarışmadır. Ülkemizde Bilim Kahramanları Derneği çatısı altında gerçekleşmektedir. Turnuva 2 ana kategoriden oluşmaktadır. Kapalı kategori bölümde size verilen robot matı üzerindeki görevleri kendi yazılım ve mekanik becerinizle tamamlaya çalışırken Açık kategoride ise size verilen problemlere bir çözüm buluyoruz.

FRC NEDİR?

FRC Fotoğraf

FIRST® Robotics Competition takımları, temalı başa baş bir mücadelede oynamak için standart bir parça kitinden ve ortak bir kurallar setinden yola çıkarak bir robot tasarlar, programlar ve inşa eder. Takımlar aynı zamanda bir marka oluşturur, destek için topluluk ortaklıkları geliştirir ve yerel topluluklarında STEM’i teşvik etmek için çalışır.